TaxMachine 2

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów (KPiR), Ryczałt ewidencjonowany, VAT, Jednolity Plik Kontrolny (w tym wysyłka JPK VAT z podpisem elektronicznym i Profilem Zaufanym, scalanie, import i weryfikacja JPK), e-Deklaracje, faktury, listy płac, środki trwałe, zaliczki na podatek dochodowy i ryczałt, wiele aktywnych formularzy, deklaracji i innych dokumentów podatkowych.
Możliwa jest praca wielostanowiskowa i zdalna. Za darmo także w biurach rachunkowych czy kancelariach podatkowych.

Więcej na temat programu Pobieram darmowy program księgowy

Darmowy program księgowy TaxMachine

Program TaxMachine w wersji darmowej od Organizacji Pożytku Publicznego umożliwia prowadzenie ksiąg podatkowych dla małych firm w postaci podatkowej księgi przychodów i rozchodów (PKPiR) oraz ewidencję przychodów opodatkowanych ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Programem poprowadzisz także ewidencję VAT oraz rozliczysz transakcje wewnątrzwspólnotowe

Program umożliwia także wystawianie faktur, są one automatycznie księgowane do księgi podatkowej (KPiR lub Ryczałt).

Na podstawie zapisów w ewidencjach program tworzy deklaracje VAT-7(K)(D), VAT-UE, VAT-27 oraz zeznania PIT-28, PIT-36, PIT-36L. Wszystkie deklaracje i zeznania można wysyłać elektronicznie do systemu e-Deklaracje, zarówno z podpisem elektronicznym jak i bez podpisu.

Program generuje pliki JPK, w tym plik JPK_VAT, który od 2024 roku obowiązkowo przesyłają średnie i małe przedsiębiorstwa, mikro przedsiębiorstwa będą przesyłać ten plik od stycznia 2024. Oprócz generowania i wysyłki program posiada też opcję weryfikacji poprawności plików JPK oraz opcje importu i scalania tych plików. Poza JPK VAT obsługiwane są pliki JPK FA, JPK PKPIR i JPK EWP.

Utworzysz także listy płac, umowy i rachunki zlecenia i o dzieło, deklaracje PIT-11, PIT-4R, PIT-8C, PIT-40, karty wynagrodzeń i inne dokumenty płacowo-pracownicze. Deklaracje płatnicze PIT-11, PIT-4R, PIT-8C, PIT-40 i inne wyliczają się automatycznie na podstawie list płac i rachunków, wyślesz je także elektronicznie, dostępna jest elektroniczna wysyłka masowa.

Oprócz ewidencji księgowych, deklaracji PIT, CIT, VAT, płac oraz ponad 500 aktywnych formularzy i deklaracji, program zawiera także ewidencję środków trwałych, ewidencję przebiegu pojazdów.

Unikalną cechą programu jest wbudowana baza krajowych firm i innych podmiotów, czyli Centralna Baza Firm. Dzięki niej nie musisz już wprowadzać danych kontrahentów podczas księgowania, Centralna Baza Firm jest aktualizowana na bieżąco, brakujące podmioty są automatycznie pobierane z bazy REGON. Jest to szczególnie przydatne w biurach rachunkowych i innych firmach księgujących duże ilości dokumentów od wielu podmiotów.

Licencja na program TaxMachine jest darmowa dla wszystkich firm, w tym dla biur rachunkowych. Można w nim wprowadzać nieograniczoną liczbę firm, właścicieli, pracowników, dokumentów księgowych.

Zachęcamy do pobrania darmowego programu i przetestowania go, przed rozpoczęciem pracy prosimy zapoznać się ze stroną taxmachine.pl/taxmachine/informacje/taxmachine-wprowadzenie.html oraz z pomocą do programu: http://wiki.taxmachine.pl/wiki/Dokumentacja_programu_TaxMachine.

Pytania odnośnie programu prosimy kierować do producenta programu na adres biuro@taxmachine.pl.

Poniżej widać przykładowe główne okno programu TaxMachine:


Deklaracja VAT-7 sporządzona w programie TaxMachine:


Informacja PIT-11 sporządzona dla pracownika na podstawie list płac:


Poniżej widać wideo na którym pokazano jak dodać firmę w programie TaxMachine:Zobacz też:


Rozliczając zeznania podatkowe PIT przekażesz 1% podatku Organizacji Pożytku Publicznego.

Słowa kluczowe

darmowy program dla firm, KPiR, PIT-11, taxmachine, VAT, VAT-UE, darmowy program KPiR, księga przychodów i rozchodów, ryczałt, CIT, płace, jpk vat, jpk fa, jpk ewp, jpk_vdek, e-deklaracje, jpk pkpir, fakturowanie, ewidencja VAT, program jpk, faktury, program księgowy, jpk, darmowy jpk